Jak co roku, w trzecim tygodniu  września, uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr  5  im. Janusza Korczaka w Jaworze  przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „ Sprzątanie świata- Polska”, która odbyła się już po raz 27.

Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmiało: „PLASTIK? REZYGNUJĘ. REDUKUJĘ. SEGREGUJĘ.”

W klasie 1b i 3 b odbyły się przygotowane przez wychowawczynie lekcje tematyczne. Dzieci uczestniczyły w warsztatach na temat śmieci, ich segregacji i recyklingu, podczas których  oglądały, m.in. krótkie animacje i filmy, rozwiązywały quizy oraz wykonywały odpadowe żółwiki. Uczniowie klas: 3s, 5a, 6c, 6s i 7d wraz z nauczycielami podjęli aktywne działania na rzecz poszanowania środowiska porządkując teren Parku Miejskiego w Jaworze, ulice: Armii Krajowej, Wrocławską i Aleję Dębową oraz ścieżkę rowerową prowadzącą do Myśliborza. Prowadziliśmy selektywną zbiórkę odpadów, a także wyszukiwaliśmy i w miarę możliwości usuwaliśmy dzikie wysypiska. Przyświecał nam  ten sam cel- zadbać o nasz dom - naszą Ziemię. W tym roku udało  się wspólnie zebrać 25 dużych (120 l)  worków  z różnymi odpadami.  Cieszymy się, że dzięki podjętym  przez nas działaniom, mogliśmy zmniejszyć  choć trochę negatywny wpływ człowieka na środowisko i sprawić, by mała cząstka naszego miasta stała się bardziej czysta.

Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom i nauczycielom za duże zaangażowanie i udział w akcji oraz osobom, które pomogły w organizacji tego przedsięwzięcia. 

Sprzątanie świata 2020Pokaż galerie

                                                                                                               Koordynator szkolnej akcji: Beata Zaim