Realizując projekt Fundacji Uniwersytet Dzieci, we współpracy z naukowcami i ekspertami, uczniowie klasy III b biorą udział w spotkaniach naukowych, na których za pomocą pytań i doświadczeń rozbudzają swoją ciekawość.

Klasa 3 s kolejny raz przystąpiła do klockowego wyzwania, tym razem pod nazwą: "Wyzwanie klockowe na dni wrześniowe-czyli pobudzamy naszą kreatywność". Każdego dnia, dzieci wykonywały zadanie wg instrukcji, jedynie czego potrzebowali to klocki i wyobraźnia.

29 września to Dzień Głośnego Czytania, który ma wieloletnią tradycję. W Polsce został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 r. Data 29 września odnosi się do urodzin autorki książek dla dzieci i młodzieży – Janiny Porazińskiej. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to święto, w którym najważniejszymi osobami są dzieci.

Poprzez akcje ekologiczne, w które włącza się nasza szkoła widać, że los naszej planety nie jest nam obojętny. Pomimo krótkiego terminu zbiórki elektrośmieci udało nam się uzbierać ich bardzo dużo.

Jak co roku, w trzecim tygodniu  września, uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr  5  im. Janusza Korczaka w Jaworze  przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „ Sprzątanie świata- Polska”, która odbyła się już po raz 27.

Podkategorie