Od wielu lat nasza szkoła promuje postawy proekologiczne oraz uczy szacunku do matki Ziemi, bierzemy udział we wszystkich akcjach ekologicznych, dbamy o segregowanie śmieci, zbieramy elektrośmieci oraz podnosimy świadomość dzieci i ich rodziców na temat ratowania naszej planety przed zniszczeniem.

Dlatego też, nasza szkoła zgłosiła się do ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Fundację Komputronik, pod nazwą „Pokażcie nam jak Wasza szkoła może być eko!” Przedmiotem konkursu  było przygotowanie filmiku prezentującego  działania ekologiczne, których realizacja spowoduje, że  szkoła stanie się bardziej ekologiczną placówką oświaty.

Filmik umieszczony został na kanale You Tube (link do filmiku poniżej). Zachęcamy wszystkich do oglądania, ponieważ uczniowie spisali się na medal oraz do dawania „łapek w górę”.

 https://www.youtube.com/watch?v=v35QAzLC7EU

Marta Pawłowska