07.03.2022r oraz 09.03.2022r. we Wrocławiu odbyły się finały konkursu ZDolny Ślązak polonistyczny i matematyczny. ZDolny Ślązak jest konkursem organizowanym przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu oraz DODN we Wrocławiu i jest jedynym konkursem, który po uzyskania tytułu laureata zwalnia z egzaminu ósmoklasisty ( z danego przedmiotu).

Nasza szkoła - SP5 w Jaworze od lat jest kuźnią talentów, nasi uczniowie zawsze znajdują się wśród najlepszych dolnoślązaków.

Niezwykle miło mi poinformować, że w tegorocznej edycji kuratoryjnych konkursów ZDolny Ślązak nasi uczniowie ( jako jedyni z naszego powiatu) uzyskali tytuły laureata i finalisty:

Natalia Koniak – laureat polonistycznego konkursu ZDolny Ślązak

Oskar Lesiak – laureat matematycznego konkursu ZDolny Ślązak

Hanna Otto - finalista matematycznego konkursu ZDolny Ślązak

Wojciech Motyka - finalista matematycznego konkursu ZDolny Ślązak oraz finalista polonistycznego konkursu ZDolny Ślązak

Konkurs ZDolny Ślązak jest konkursem  trzyetapowym – szkolny, powiatowy, wojewódzki, jest on niezwykle wymagający, a zakres materiału, który obowiązuje znacznie wykracza poza podstawę programową. W tegorocznej edycji brało kilkanaście tysięcy uczniów i tylko 100 z każdego przedmiotu awansowała do finału. Wśród nich nasza wybitna czwórka. Już sam awans do finału jest wielkim sukcesem, a to co w nim osiągnęli to mistrzostwo.

Dziękujemy za pracę włożoną w przygotowania, gratulujemy wyniku i życzymy sukcesów w szkole średniej.

Koordynator konkursu

Grażyna Iwańska-Motyka