Nasza szkoła już po raz trzeci znalazła się wśród laureatów ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Być jak Ignacy”. Koło naukowe „Super Green” uplasowało się na 3 miejscu zaś „Młodzi Nobliści” na 9.

W  5 edycji programu nasza szkoła, jako pierwsza i jedyna do tej pory, uzyskała 4 tytuły „Naukowej Szkoły Ignacego”. Przed nami 4 i zarazem ostatni etap, w którym zdobywamy wiedzę dotyczącą świata wirtualnego: gier, filmów 3d, programowania, sztucznej inteligencji, robotów oraz bezpieczeństwa w sieci. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie projektu odpowiadającego na pytanie: jak nowa technologia i technologia przyszłości, może pomóc ludziom w codziennym życiu? Jury zdecyduje, która placówka otrzyma tytuł „Szkoły Roku 2020/2021” za swoją aktywność podczas trwania całego projektu. Wyniki poznamy w połowie czerwca.

 

Grażyna Iwańska-Motyka, Anna Purgał, Marta Pawłowska