7 marca 2019 roku w siedzibie Urzędu Miasta w Jaworze odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
Uczniowie szkół musieli wykazać się wiadomościami z zakresu znajomości przepisów przeciwpożarowych,zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.


Turniej był podzielony na dwa etapy: test pisemny i odpowiedzi ustne. Do drugiej części przechodziło trzech najlepszych uczniów.
W najmłodszej kategorii (klasy IV-VI) zwyciężył uczeń klasy 6s Bartosz Mężyk.

Będzie on reprezentował naszą gminę w etapie powiatowym konkursu, który zostanie zorganizowany 22 marca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze. Trzecie miejsce przypadło uczennicy klasy 6s Gabrieli Paruch.


W eliminacjach gminnych naszą szkołę reprezentowali również następujący uczniowie: Zuzana Zdebiak, Bartłomiej Konior oraz Maria Dudkowska.


Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy, a Bartkowi życzymy powodzenia na eliminacjach powiatowych.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega PożaromPokaż galerie

Paweł Motyka