W dniach 21-25.05.2018 w naszej szkole realizowano projekt poświęcony patronowi szkoły. Za główny cel postawiono zapoznanie uczniów z życiem i twórczością Janusza Korczaka oraz wykorzystanie jego twórczości i spuścizny pedagogicznej w działaniach edukacyjno – wychowawczych w naszej placówce.

Przez tydzień uczniowie klas IV-VII , według przyjętego planu, pracowali nad zagadnieniami dotyczącymi naszego bohatera. Podsumowaniem projektu była wystawa prac plastycznych i literackich na 2. piętrze. Dzięki paniom bibliotekarkom trzyosobowe zespoły wzięły udział w konkursie "Co wiem o naszej szkole i jej patronie"?

Dnia 25.05 wielkim powodzeniem cieszyły się dwie taneczne przerwy zorganizowane przez panią Agnieszkę Janus i Marzannę Cyrwus. Z kolei w dniach 28.05 i 08.06 uczniowie z 6b zaprosili pozostałe klasy na ciekawą prezentację multimedialną przeplataną wierszami i piosenkami. Marsz Pamięci do Gross- Rosen to zwieńczenie wcześniejszych działań i nawiązanie do 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Klasy 6b, 6c, 6d, 7s i wychowawcy w ciszy i skupieniu zwiedzili teren byłego obozu koncentracyjnego. Pod ścianą śmierci, przy pamiątkowej płycie poświęconej Januszowi Korczakowi odczytano tekst Apelu Pamięci. Uczniowie zapalili znicze. Oddano w ten sposób hołd zmarłym i pomordowanym w czasie II wojny światowej: więźniom różnej narodowości, mieszkańcom Warszawy przywiezionym po upadku powstania warszawskiego, wszystkim żołnierzom i harcerzom, którzy walczyli o wolność i niepodległość Rzeczypospolitej. 

powiedz_dziecku_01
powiedz_dziecku_02
powiedz_dziecku_03
powiedz_dziecku_04
powiedz_dziecku_05
powiedz_dziecku_06