Wszystko zaczęło się w dniu, kiedy  zgłosiliśmy naszą szkołę do wzięcia udziału w Konkursie Podwórko Talentów NIVEA 2020.

Wybraliśmy ścieżkę jurorską, której zadanie polegało na wykonaniu filmiku ukazującego talenty uczniów naszej szkoły. Niestety nasz filmik nie znalazł się wśród zwycięzców. Kolejnych 15 placów można było wygrać dzięki głosowaniu. Wtedy zaczęła się prawdziwa walka o głosy.  Nastąpiła pełna mobilizacja, gdyż drugi etap polegał na internetowym, codziennym oddawaniu głosów od 22.05.2020 do  24. 06. 2020 r. Do akcji została włączona cała społeczność szkoły Podstawowej Nr 5 w Jaworze: pracownicy, rodzice, absolwenci szkoły, przyjaciele i znajomi. Przez najbliższy miesiąc głosowanie wywoływało wiele emocji i napięć. Czas był o tyle trudny, że większość społeczności gościła w szkole jedynie on - line. Rozpoczęliśmy od 3 miejsca, w ciągu pierwszego tygodnia przesunęliśmy się na 4 lokatę. Każdego dnia angażowały się całe rodziny. Wiele osób poświęciło dużo czasu, aby oddać jak najwięcej głosów. Społeczność szkolna pokazała, że potrafi walczyć, potrafi wygrywać i ostatecznie w dniu 25 czerwca 2020 r. Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Jaworze, z liczbą głosów  5 333 uplasowała się na 4 zwycięskim miejscu Konkursu Podwórko Talentów NIVEA 2020!

Dzięki wygranej już jesienią przy szkole powstanie jedyne w swoim rodzaju miejsce, o rynkowej wartości 250 000 zł, które dzięki nowoczesnemu sprzętowi aktywnie kształtuje sprawność, wiedzę i wyobraźnię dzieci. Podwórko składa się ze strefy sportowej, naukowej i artystycznej. W ten sposób dba o kondycję i właściwy rozwój dzieci, rozwija wyobraźnię, kreatywność i pomysłowość.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy byli z nami i którzy oddali na nas głos!!!