Miło jest nam poinformować, że otrzymaliśmy oficjalną informację od Manager Programu Microsoft dla Edukacji, że Szkoła Podstawowa nr 5 w Jaworze otrzymała tytuł Szkoła w Chmurze Microsoft.

Ten prestiżowy tytuł przyznawany jest placówkom edukacyjnym wykorzystującym pełen potencjał rozwiązań technologii chmurowych. Szkoły biorące udział w programie mają dostęp do najnowszego oprogramowania, które spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa.

Microsoft Teams i inne rozwiązania Microsoft w ramach bezpłatnego Office 365  stworzone dla edukacji umożliwiają uczniom i nauczycielom swobodną i zdalną naukę. Materiały i zadania mogą zostać udostępnione w trybie online, a uczniowie i nauczyciele współpracować przy pomocy zdalnych komunikatorów, które pozwalają zarówno na pracę grupową, jak i indywidualną. Każdy uczeń i nauczyciel w szkole ma utworzone swoje szkolne konto w witrynie office.com.

Dzięki pracy uczniów i nauczycieli naszej szkoły dołączamy do ogólnopolskiej sieci Szkół w Chmurze Microsoft i zostaniemy wyróżnieni specjalnym certyfikatem oraz tabliczką: "Szkoła w Chmurze Microsoft".