Po raz drugi uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym: „Matematyczne Preteksty”. Konkurs nie stawia widocznych, formalnych barier początkowych.

Każdy uczestnik jest w stanie rozwiązać przynajmniej kilka jego zadań. Uczy dostrzegania matematyki również poza szkołą oraz kształci – poprzez sytuacje bliskie uczestnikom – nieszablonowe myślenie matematyczne, czyli to, z czym spora ich grupa ma największe problemy.

W konkursie brało udział około 2000 uczniów z 250 szkół w Polsce. Konkurs składał się z 2 etapów – szkolnego i finału ogólnopolskiego. W etapie szkolnym brało udział 44 naszych uczniów , z których do finału dostało się 18 osób.

Nasi finaliści świetnie sobie poradzili z trudnymi zadaniami, o czym świadczą uzyskane wyniki:

I miejsce w kategorii klas pierwszych – Adam Iwański 1s

Wyróżnienie w kategorii klas pierwszych – Alan Furtak 1s

II miejsce w kategorii klas drugich – Oliwier Dańczura 2 s

I miejsce w kategorii klas piątych – Michał Bełza 5s

II miejsce w kategorii klas szóstych– Wojciech Motyka 6d

II miejsce w kategorii klas ósmych – Julia Mucha 8a

 

Koordynator konkursu Grażyna Iwańska-Motyka