27 marca 2019 roku w hali OSiR na ulicy Lotniczej w Legnicy odbył się półfinał konkursu pn. „Uczę się bezpiecznie żyć” pod honorowym patronatem małżonki Prezydenta Polski Pani Agaty Kornhauser- Dudy. Współorganizatorem tego przedsięwzięcia była Komenda Miejska Policji w Legnicy.

Głównym celem konkursu było nabycie przez dzieci i młodzież wiedzy i umiejętności dotyczącej pomocy w sytuacjach zagrożenia, a także bezpiecznych zachowań w życiu codziennym.
W zespołach sędziowskich obok przedstawicieli Policji uczestniczyli także reprezentanci Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, ratownicy medyczni i inne podmioty.
Uczestnicy konkursu mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa na poszczególnych stacjach konkursowych. Zagadnienia obejmowały obszar wiedzy z pierwszej pomocy, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ekologii, ochrony przeciwpożarowej i przeciwpowodziowej, a także bezpieczeństwa dnia codziennego.


Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie.
W kategorii klas 4-6:


NATALIA KONIAK
NATALIA PIRUS
WOJCIECH MOTYKA


Uczniowie zajęli zaszczytne IV miejsce na dwanaście startujących szkół.
W kategorii klas 7-8 naszą szkołę reprezentowała JULIA GOSŁAWSKA


Pamiętajmy!
W pierwszej kolejności należy zadbać o swoje bezpieczeństwo, a następnie dokładnie zabezpieczyć miejsce zdarzenia, wezwać pomoc oraz udzielić pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadku.

Serdecznie gratulujemy uczestnikom!

Alicja Koniak, Małgorzata Smyk

KONKURS „ UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ” Pokaż galerie