16 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Krzysztofem Piersą, autorem poradników „Komputerowy ćpun” oraz „Trener Marzeń”, coachem i trenerem e-sportowym. Krzysztof Piersa prowadzi również kanał na portalu YouTube, jest recenzentem gier komputerowych i książek z zakresu fantastyki.

Autor bardzo szybko nawiązał świetny kontakt z uczniami, a tematami, które poruszał wzbudził wśród młodzieży ogromne zainteresowanie. Mówił o tym, dlaczego gramy w gry, co nam one dają, a czego nigdy nie będą w stanie dać, tłumaczył jak rozpoznawać uzależnienie, jak z niego wyjść oraz jakie są największe trudności związane z wychodzeniem z nałogu. Mówił jako przyjaciel i doradca, dzieląc się swoimi własnymi obserwacjami i doświadczeniem.

Jeżeli gra zajmuje zbyt wiele czasu, tracimy możliwość realizacji swoich pasji i zainteresowań. Skutkiem uzależnienia jest również aspołeczność, przestajemy się komunikować z innymi, tracimy swoją wyjątkowość. Zjawisko uzależnienia od gier staje się coraz bardziej powszechne, dlatego też zachodzi potrzeba rozmowy na ten temat.

Serdecznie dziękujemy naszemu gościowi i uczestnikom spotkania za udział w wydarzeniu.

Marta Pawłowska, Beata Wójcik

Spotkanie autorskie z Krzysztofem PiersąPokaż galerie